Osłony okienne — rodzaje i zalety różnego rodzaju rozwiązań

żaluzje drewniane w restauracji

Osłony okienne to elementy dekoracyjne i funkcjonalne, które można zamontować na oknach w celu regulacji intensywności światła, prywatności oraz izolacji cieplnej. Istnieje ich wiele, a każde mają różne zalety i zastosowania, więc podczas ich wyboru, warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, preferencje, a także styl i klimat wnętrza. Idealne przesłony okienne nie tylko spełnią podstawowe funkcje praktyczne, ale także wpłyną na estetykę całego pomieszczenia. Dziś dowiecie się, jakie są rodzaje osłon wewnętrznych oraz poznacie ich główne zalety!

Rolety — wszechstronne zastosowanie

Jednymi z najpopularniejszych osłon okiennych są rolety. Dzięki nim można regulować ilość wpadającego światła do pomieszczenia, a także osłonić się przed wzrokiem nieproszonych gapiów z ulicy. Poza tym ich obsługa jest łatwa i intuicyjna. Osłony okienne pod postacią rolet, w każdej chwili można podnieść w pełni do góry, aby wpuścić maksymalną ilość światła dziennego, lub opuścić je na różnym poziomie, aby stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Warto wspomnieć, że są też stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy regularne odkurzanie lub przecieranie ich wilgotną szmatką, aby utrzymać je w dobrym stanie. Wszystkie rolety można dostosować do niemal wszystkich rozmiarów okien. Można zamówić je na dowolny wymiar aby idealnie pasowały do Waszych potrzeb. Wyróżniamy:

1. Rolety materiałowe

Zalety

lekkie, łatwe w obsłudze, dostępne w wielu wzorach i kolorach. Zanim wybierzesz konkretną roletę materiałową, zastanów się czy ma być ona wolnowisząca (montowana nad oknem) czy schowana w kasecie z prowadnicami (montowana do skrzydła okiennego).

Pomieszczenia

można dopasować je do każdego wnętrza: salonu, sypialni, kuchni, jadalni, biur, gdzie estetyka oraz regulacja światła są bardzo ważne.

Montaż oraz pomiar

nie jest skomplikowany i można go wykonać samodzielnie, choć jeśli nigdy nie mieliście z tym do czynienia, warto zapytać nas o pomoc (pomiar u Klienta jest niezobowiązujący i bezpłatny). Solidny i zgodny z zasadami montaż oraz przede wszystkim dokładny pomiar przez wykwalifikowanych montażystów to podstawa aby rolety działały przez lata.

rolety materiałowe
rolety materiałowe ciemne

2. Rolety dzień noc

Rolety dzień noc

Zalety

zaawansowana regulacja światła i prywatności dzięki połączeniu przesłony materiałowej z paskami o różnej przezroczystości.

Pomieszczenia

nadają się do salonów, sypialni, a także biur, gdzie potrzebna jest elastyczność w regulacji oświetlenia.

Montaż oraz pomiar

montaż jest tak samo prosty jak przy zwykłych roletach.

3. Rolety rzymskie

Zalety

dekoracyjne, łączą elegancję z funkcjonalnością. Tworzą piękne fałdy, gdy są podniesione do góry.

Pomieszczenia

pasują do salonów, jadalni, gabinetów, a także sypialni, gdzie estetyka jest bardzo istotna.

Montaż oraz pomiar

można zlecić specjaliście lub spróbować założyć je na własną rękę. Jeśli nie czujecie się pewnie skorzystajcie z usług naszej firmy.

rolety rzymskie

4. Plisy – rolety plisowane

plisy
Plisy

Zalety

pozwalają na stworzenie atrakcyjnego i komfortowego wnętrza, dostępne są również plisy dachowe. Charakteryzują się cichą obsługą oraz są łatwe w utrzymaniu czystości. Jako jedne z niewielu osłon okiennych posiadają funkcję zasłaniania okna również tylko od dołu.

Pomieszczenia

idealne do salonu, sypialni, biura, jadalni, łazienki, a także innych pomieszczeń, które są mocno nasłonecznione.

Montaż oraz pomiar

można przeprowadzić samemu bądź zlecić to zadanie naszej firmie. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas montażu lub jeśli pojawią się problemy w przyszłości, będziesz mógł skorzystać z gwarancji i otrzymać pomoc.

Żaluzje — eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie do każdego domu

 

Żaluzje pozwalają na precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Za pomocą łatwego w obsłudze mechanizmu można dostosować ich pozycje, aby stworzyć idealne oświetlenie. Czy chodzi o pełne odkrycie okna o poranku, a może częściowe zasłonięcie w godzinach popołudniowych, żaluzje pozwalają na pełną kontrolę! Gdy są opuszczone, skutecznie zasłaniają też widok z zewnątrz domu, chroniąc intymność i zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom. Dostępne są w różnych stylach, kolorach oraz wzorach. To oznacza, że można dostosować je do wystroju wnętrza swojego domu, bez względu na to, czy preferuje się minimalistyczny design, czy bardziej klasyczne fasony. Żaluzje bez problemu można utrzymać w czystości, a ich pielęgnacja jest stosunkowa prosta i wygodna. Wystarczy przetrzeć lamele wilgotną szmatką lub użyć odkurzacza z odpowiednią końcówką. Poza tym w odróżnieniu od rolet, żaluzje są znacznie trwalsze. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, mogą służyć przez wiele lat, co czyni je inwestycją w przyszłość.

1. Żaluzje poziome drewniane

Zalety

są trwałe, łatwe do czyszczenia i pozwalają na precyzyjną regulację światła. Mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Pomieszczenia

dostępne są różne gatunki drewna i opcje wykończeniowe, co pozwala na dopasowanie ich do różnych stylów dekoracji wnętrz, od klasycznego po nowoczesny. Pasują do salonu, sypialni, kuchni, jadalni, a także do pomieszczeń biurowych itp.

Montaż

może być czasochłonny, zwłaszcza jeśli nie mieliście wcześniej żadnego doświadczenia w tym temacie. Poprawnie zamocowane osłony okienne są mniej podatne na uszkodzenia i zużycie.

żaluzje drewniane

2. Żaluzje poziome aluminiowe

żaluzje poziome aluminiowe

Zalety

mogą mieć nowoczesny, przemysłowy lub bardziej klasyczny wygląd, w zależności od preferencji. Poza tym są trwałe, i zapewniają ochronę przed promieniami UV.

Pomieszczenia

żaluzje poziome aluminiowe wracają z powrotem do mody i często montowane są w mieszkaniach, domach, ale także w biurach, lokalach usługowych i sklepach. Mogą z powodzeniem być również stosowane w łazienkach, ponieważ są odporne na wilgoć. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać je w salonie lub sypialni.

Montaż

wymaga precyzji, a błędy mogą prowadzić do problemów z funkcjonalnością lub wyglądem osłon okiennych. Profesjonaliści pomagają uniknąć tych błędów.

3. Żaluzje panelowe

Zalety

nowoczesny design, funkcjonalność. Są proste w obsłudze oraz dostępne w różnych kolorach.

Pomieszczenia

pięknie prezentują się w dużych otwartych przestrzeniach, nadają się do salonu, kuchni, jadalni czy sypialni. Mogą również pełnić funkcję przegrody, dzielące przestrzeń na strefy.

Montaż

we wnęce okna lub suficie. Warto zlecić ich instalację profesjonalnym montażystom.

żaluzje panelowe

Rolety czy żaluzje? Które rozwiązanie jest lepsze?

 

Ostateczny wybór między roletami a żaluzjami zależy od osobistych preferencji i potrzeb. Obie możliwości mają swoje zalety, a ponadto różnią się od siebie zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. By wybrać odpowiednie produkty warto również zastanowić się nad stylem dekoracji wnętrza, a także rodzajem pomieszczenia, do którego planuje się zakup przesłon. Niezależnie od wyboru, zarówno rolety, jak i żaluzje sprawdzą się idealnie jako przesłona okienna w wielu miejscach.

Aranżacja wnętrz to proces, który obejmuje wiele aspektów, ale jednym z ważniejszych jest wybór odpowiednich przesłon okiennych. Żaluzje i rolety są nie tylko praktycznymi rozwiązaniami, ale także elementami, które mogą wpłynąć na atmosferę, a także wygląd domu, biura bądź mieszkania. Niezależnie od stylu oraz potrzeb jakie Wami kierują, istnieje wiele opcji, które pozwalają na dopasowanie przesłon okiennych do preferencji i użytkowania. Rozważcie wszystkie zalety i wybierzcie to rozwiązanie, które najlepiej pasuje, a ponadto spełnia Wasze oczekiwania.